Kiertopalkinnot

ROVANIEMEN PALVELUSKOIRAKERHON VUOSIPALKINTOJEN JAKOPERUSTEET

HARRASTUSLAUTANEN

Harrastuslautanen

Harrastuslautanen

Kuluneen vuoden aikana aktiiviselle jäsenelle (osallistuminen talkoisiin, kisajärjestelyihin, koulutukseen).
Jaetaan pikkujouluissa (ei kierrä).

1992 Osmo Engström
1993 Seppo Vainio?
1994
1995 Päivi Ollila
1996 Pauli Sahlakari
1997 Minna Virtanen (palkittiin myös PAVE SM Goldwäscher Herkules)
1998 Pirjo Huovinen ja Greta Anttonen
1999 Sanna Kääriäinen
2000 Hanna Niska
2001 Anu Mäkinen
2002 Riitta Palojärvi
2003 Tanja Aho
2004 Tiina Sallinen ja Kaarina Niemelä
2005 Simo Rahtu
2006 Minna Männistö
2007 Johanna Ahola
2008 Heikki Anttonen
2009 Miia Kallunki
2010 Marika Tiiperi
2011 Kati Mansikkasalo
2012 Marika Koivisto
2013 Niina Konttaniemi
2014 Minna Männistö
2015 Helena Hanni
2016 Outi Kokkonen

BAMIN JA MANTAN MALJA

Bamin ja Mantan malja

Bamin ja Mantan malja

Pitkäaikaisesta työstä kerhon hyväksi.
Kiertopalkinto, jaetaan pikkujouluissa.
Eläinkauppa K. Holopainen lahjoittanut 50-vuotispäivänä.

1999 Heikki ja Greta Anttonen
2000 Simo Rahtu
2001 Keijo Ikonen
2002
2003 Paula Kraatari
2004 Sanna Kääriäinen
2005 Seppo Vainio
2006 Hanna Niska
2007 Anu Mäkinen
2008 Niina Konttaniemi
2009 Alpo Lintula
2010 Minna Männistö
2011 Marika Koivisto
2012 Laura Aho
2013 Kati Mansikkasalo-Jurvelin
2014 Niina Konttaniemi
2015 Outi Kokkonen
2016 Elina Suomalainen

PARAS TULOS –KIERTOPALKINTO

Paras tulos -kiertopalkinto

Paras tulos -kiertopalkinto

Kauden paras pistemäärä kuluneen vuoden kesäkisoissa.
Kiertopalkinto, jaetaan pikkujouluissa.

1990 spu Harmands Lari / Jari Keinänen
1991 spn Hausdiener Fleur / Heikki ja Greta Anttonen
1992 clku Dalimatts Dogger Dream / Päivi Ollila
1993 cpku Pimbulan Quo Vadis / Seppo Vainio
1994 spu Aireddan Pele / Keijo Ikonen
1995 spu Aireddan Quando / Nina Tervo
1996 clku Dalimatts Dogger Dream / Päivi Ollila
1997 bvn Running Bear Easy Girl / Petra Tuisku
1998 spu Hausdiener Iris / P & S Sahlakari
1999 ssu Goldwäscher Exotic / Anu Kylmänen
2000 du Dufas Hermia / Pia Morottaja
2001 spn Hausdiener Rita / Marjatta Saarela
2002 spn Hausdiener Winnie / Hanna Niska
2003 ssu Grace in Black Bigwig / Anu Mäkinen
2004 ssu Grace in Black Bigwig / Anu Mäkinen
2005 spn Hausdiener Winnie / Hanna Niska
2006 ssu Grace in Black Bigwig / Anu Mäkinen
2007 spn Hausdiener Winnie / Hanna Niska
2008 bpgu Sysisalmen Dilledong / Minna Männistö
2009 bpmn Rakkapalon Chienne / Minna Männistö
2010 bptn Energetic-Action’s / Laura Aho
2011 Spn Demant’s Oosa / Vesa Näätänen
2012 bptn Energetic-Action’s Ellen / Laura Aho
2013 rtwn Boxlee Kinky / Saara Leinonen
2014 bptu Deathless Catch Me If You Can / Elina Suomalainen
2015 bpmn Dubion Näppärä / Laura Ylinampa
2016 bpgu Eloisa Talismaani / Minna Männistö

TASSUTÖRMÄN TUOPPI – PARAS VETOKOIRA

Tassutörmän Tuoppi

Tassutörmän Tuoppi

Jaetaan pikkujouluissa.
OPKY lahjoittanut 50-vuotispäivänä.
Kiertää, kolme kiinnitystä -> ei kierrä enää.
Kauden arvokisamenestyksen perusteella, sijoitukset SM, PM, 6-cup -kisoissa.

1999 ssu Goldwäscher Jondalar / Osmo Engström
2000 ssu Goldwäscher Jondalar / Osmo Engström
2001 ssu Goldwäscher Herkules / Anu Mäkinen, om. Ryhänen & Pitkäniemi
2002
2003 ssu Grace in Black Bigwig / Anu Mäkinen
2004 ssu Grace in Black Bigwig / Anu Mäkinen
2005 lkssu Pispanmäen Oliver / Marika Tiiperi
2006 lkssu Pispanmäen Oliver / Marika Tiiperi
2007 lkssu Sam / Marika Tiiperi
2008 ssu Garce in Black Bigwig / Anu Mäkinen
2009 lkssu Sam / Marika Tiiperi
2010 lkssu Lore / Marika Tiiperi
2011 lkssu Frodo / Maija Nivala
2012 lkssu Lore / Marika Tiiperi
2013 lkssu Julussas FRH Remu / Vesa-Pekka Jurvelin
2014 lkssu Frodo / Maija Nivala
2015 lkssu Akiina´s Ådi / Vesa-Pekka Jurvelin
2016 lkssu Rio, Maija Nivala

JÄLKIKELLO – PARAS JÄLKIKOIRA

Jälkikello

Jälkikello

Sijoitus kuluneen vuoden SPKL:n aktiivisuustilastossa, voittajaluokan jälkikisat.
TPKK lahjoittanut 50-vuotispäivänä kiertää, kolme kiinnitystä -> ei kierrä enää.
Jaetaan pikkujouluissa.

1999 spu Willenskraft Yasso / Minna Virtanen (SM-edustus, PM-hopea)
2000 du Dufas Hermia / Pia Morottaja
2001 spn Hausdiener Rita / Marjatta Saarela
2002 Lady Velvet Moravia Canuparella / Minna Uusitalo
2003 spn Hausdiener Xantie / Heikki Anttonen
2004 spn Hausdiener Winnie / Hanna Niska
2005 spn Hausdiener Winnie / Hanna Niska
2006 bpmn Rakkapalon Chienne / Minna Männistö
2007 spn Hausdiener Winnie / Hanna Niska
2008 bpmn Rakkapalon Chienne / Minna Männistö
2009 atu Zenon / Kati Mansikkasalo
2010 –
2011 spn Demant’s Oosa / Vesa Näätänen
2012 bpgu Sysisalaman Dilledong / Minna Männistö
2013 rtwn Boxlee Kinky / Saara Leinonen
2014 apku Särkivaaran Tosi Toivottu / Marru Kraft
2015 dn Däsy’s Nonparelli / Anna Leskinen
2016 bpgu Eloisa Talismaani / Minna Männistö

SYYSKOKEIDEN PARAS – KIERTOPALKINTO

Syyskokeiden paras

Syyskokeiden paras

Paras pistemäärä kerhon syyskisoissa.
Ei rajoitu kerholaisiin.
Kiertopalkinto. Ei jaeta enää.

RKK lahjoittanut 50-vuotispäivänä.

1999 mtu Mesmer Des Assiers om. Pekka Mattila ohj. Pirkko Karttula 296p.
2000 ssu Lehicon Akakaboota om. / ohj. Ritva Kirjavainen 297p.
2001 Marjatta Saarela 290 p.
2002 Eloketun Batiikki Paula Herrala 294 p.
2003 Petri Kettunen, Oulu
2004 Pia Leinonen
2005 Rakkapalon Chienne Minna Männistö
2006 rwn Finnrot´s Kadi Tanja Aho

VUODEN TUUPPAAJA – VUODEN KOULUTTAJA

Vuoden Tuuppaaja

Vuoden Tuuppaaja

Kiertopalkinto
Jaetaan pikkujouluissa.

2006 Johanna Ahola
2007 Minna Männistö
2008 Jani Simola
2009 Saara Leinonen
2010 Anna-Leena Jäntti
2011 Heidi Ranta
2012 Outi Puotiniemi
2013 Outi Kokkonen
2014 Laura Ylinampa
2015 Elina Suomalainen
2016 Sannamari Pehkonen

VUOLAAN INNON MALJA

Vuolaan Innon malja

Vuolaan Innon malja

Aktiivisuus, BH-tulos ja kilpailu-uran aloitus.

2006 bpmu Jagasar Excellent / Marika Koivisto
2007 bcu Don-Anricoss Bacchus / Johanna Ahola
2008 bpgu Sysisalmen Dilledong / Minna Männistö
2009 bptn Energetic-Action’s Ellen / Laura Aho
2010 spn Caiga / Hanna Niska
2011 brn Zhamanen Cocoa Pops / Outi Puotiniemi
2012 slkn Karvapallon Tulen Tuijottaja / Heidi Ranta
2013 bptu Deathless Catch Me If You Can / Elina Suomalainen
2014 bpmn Dubion Näppärä / Laura Ylinampa
2015 bptu High-Spirited Caira / Heidi Ranta
2016 hlku Kiilankullan Kullervo / Saana Siitonen

NUPIN VETOISA – SULAN MAAN PARAS VETOKOIRA

Nupin Vetoisa

Nupin Vetoisa

Kiertopalkinto
Jaetaan pikkujouluissa.

2006 lkssu Sam / Marika Tiiperi
2007 ssu Grace in Black Bigwig / Anu Mäkinen
2008 lkssu Lore / Marika Tiiperi
2009 lkssu Lore / Marika Tiiperi
2010 lkssu Julussas FRH Remu / Vesa-Pekka Jurvelin
2011 lkssu Julussas FRH Remu / Vesa-Pekka Jurvelin
2012 lkssu Julussas FRH Remu / Vesa-Pekka Jurvelin
2013 lkssu Akiina´s Ådi / Kati Mansikkasalo-Jurvelin
2014 lkssu Speedy & lkssu Akiina´s Ådi / Vesa-Pekka Jurvelin
2015 lkssu Akiina´s Ådi / Vesa-Pekka Jurvelin
2016 lkssu Rio / Maija Nivala

 

EKSYNEEN TOIVO – PARAS HAKUKOIRA

Eksyneen Toivo

Eksyneen Toivo

Kiertopalkinto
Jaetaan pikkujouluissa.

2006 bpmn Rakkapalon Chienne / Minna Männistö
2007 spn Hausdiener Winnie / Hanna Niska
2008 spn Hausdiener Winnie / Hanna Niska
2009 bpmn Rakkapalon Chienne / Minna Männistö
2010 bptn Energetic-Action’s Ellen / Laura Aho
2011 bptn Energetic-Action’s Ellen / Laura Aho
2012 bptn Energetic-Action’s Ellen / Laura Aho
2013 rtwn Boxlee Kinky / Saara Leinonen
2014 bptu Deathless Catch Me If You Can / Elina Suomalainen
2015 bpmn Dubion Näppärä / Laura Ylinampa
2016 slku Ikuisesti Aika Kone / Heidi Ranta

VUODEN TOKO-TULOKAS

Kiertopalkinto
Jaetaan pikkujouluissa.

2016 isln Rekikelin Sunna / Johanna Ahola

VUODEN TOKO-KOIRA

Kiertopalkinto
Jaetaan pikkujouluissa.

2016 bpgu Eloisa Talismaani / Minna Männistö